parrot

Багато людей нарікають на «неспроможність» вивчити іноземну мову. Насправді, розмовну мову може опанувати кожен, хто користуватиметься однією логічною формулою:

Навіщо? Коли? Як? Скільки?

Навіщо це  мені потрібно? Ось найважливіше запитання. Є кілька варіантів відповіді: для роботи, для навчання, для подорожей, для читання (перегляду фільмів, прослуховування пісень і т.д.) чи  для еміграції. Але якщо відповідь «для себе», «не знаю», «для мами», «може знадобиться», – навіть не починайте! Тільки дарма згаєте свій дорогоцінний час.

Коли? –  встановіть терміни. Адже дуже важливо – окреслити часові межі для  досягнення своєї мети. Наприклад: навіщо? – потрібно здати IELTS і поїхати на навчання до Канади. Коли? – в серпні наступного року. Отже, весь рік попереду – часу вдосталь. Терміни встановлюєте ви самі, не викладачі, не бос, адже лише вам відомо, для чого це потрібно. Глобальні часові межі слід розділити на частини: рік/квартал/місяць/тиждень. Так простіше відслідковувати прогрес і «наздоганяти» згаяне, в разі чого.

Як? Це технічний момент, як будете навчатися? Вдома, з репетитором, он-лайн, в мовній школі чи на роботі? Обирайте такий формат, який зручний саме вам, але в той же час, який буде тримати вас в тонусі.

Скільки? Скільки грошей, часу і сил ви готові витратити для досягнення мети? Наприклад, можна домовитися з самим собою, що кожного дня ви приділяєте 15 хвилин англійській (китайській, суахілі), або, що двічі на тиждень витрачаєте 2 години на заняття + дорога в обидві сторони. Підрахуйте і заплануйте, якщо в якийсь момент не склалось, то спробуйте наздогнати в майбутньому. Наприклад, ви пішли у тижневу відпустку, і пропустили свої 4 години. Додайте  їх у свій план наступного тижня – тоді ви вкладетеся в заплановані терміни, і ціль буде досягнуто вчасно.

І найважливіше, чого не має в формулі – навчайтеся із задоволенням! Насолоджуйтеся процесом, можливістю одразу застосувати нові знання. Хтозна, коли ви опинитеся на безлюдному острові, де вашим єдиним співрозмовником виявиться папуга, що розмовляє лише суахілі.

Світлана Чуріна